برگزاری نمایش و شووی سواره و زیبایی اسب در کاشان

برگزاری نمایش و شووی سواره و زیبایی اسب در کاشان

نوشته شده توسط روابط عمومی __ دوشنبه 19 فروردین 1398 5:26:52

در راستای اشاعه ومعرفی ورزش سوارکاری

شووی سواره و زیبایی اسب در کاشان برگزار شد

همزمان با آغاز سال نو و ایام نوروز همایش" شووی سواره و زیبایی اسب"با هدف ترویج و جلب و جذب علاقه مندان به رشته ورزشی سوارکاری در باشگاه سوارکاری سمند کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کاشان  و به نقل از کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی هیات سوارکاری شهرستان کاشان، در راستای اشاعه و معرفی ورزش زیبا و مفرح سوارکاری همایش"شووی سواره و زیبایی اسب"با حضور پیشکسوتان، مالکان، سوارکاران، مربیان و علاقه مندان ورزش سوارکاری با استقبال بی نظیر خانواده ها در باشگاه سوارکاری سمند کاشان برگزار شد.

مرتضی والی زاده رئیس هیات سوار کاری کاشان با اعلام این خبر گفت:  با اشاره به اینکه رشته سوارکاری علاقه مندان زیادی در کاشان دارد، خاطر نشان کرد: در این همایش که به منظور فراهم آوردن شرایط رشد و گسترش رشته سوارکاری به عنوان آموزه های دینی اجرا شد، شرکت کنندگان در سه بخش اسب سواری، اسب دوانی و معرفی نژاد، در میدان نمایش این همایش حضور یافتند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، اظهار داشت: رشته سوارکاری یکی از ورزش های مفرح و مهیج است که توصیه های بزرگان دین اسلام است و علاقه مندان زیادی در کاشان دارد ولی متاسفانه این رشته هنوز به جایگاه خود در این شهر نرسیده و هیات سوارکاری تلاش می کند تا از طریق حمایت و برگزاری چنین برنامه هایی ضمن ایجاد فراهم آوردن بسترهای لازم برای این ورزش با هدف ارتقاء شادابی در جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی ، جایگاه این رشته را اثبات کند.

رئیس هیات سوار کاری کاشان، با توجه به اینکه پرداختن به رشته سوارکاری توصیه پیامبر گرامی اسلام است، خواستار حمایت همه جانبه مسئولان در راستای ارتقای این رشته ورزشی شد.

والی زاده گفت: همایش" شووی سواره و زیبایی اسب"به همت مهدی علیخانی دبیر و مسئول کمیته آموزش و استعداد یابی هیات سوار کاری کاشان و مدیریت باشگاه سمند کاشان در راستای بهبود وضع باشگاه ها، سوارکاران و چابک سواران کاشانی با حضور 130 نفر شرکت کننده از تهران، اصفهان، قم،آران و بیدگل، نوش آباد، ابوزیدآباد، قاسم آباد و کاشان برگزار شد و به پنج اسب، مالک و سوار کار برتر جوایز نقدی اهدا شد.

 

کلمات کلیدی :
برگزاری نمایش و شووی سواره و زیبایی اسب در کاشان -
تعداد نظرات ( 0)
تا کنونی نظری برای این مطلب ثبت نشده است
نظر بدهید