برگزاری نخستین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان دربخش قمصر کاشان

برگزاری نخستین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان دربخش قمصر کاشان

نوشته شده توسط روابط عمومی __ شنبه 15 دی 1397 7:42:28

برگزاری نخستین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان دربخش قمصر کاشان

نخستین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان بخش قمصرکاشان  در روز 12 دی ماه در سالن اجتماعات بخشداری قمصر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کاشان  به نقل از نمایندگی ورزش و جوانان بخش قمصر این نشست با حضور برخی روسا ، نمایندگان ادارات و نهاد های دولتی و غیر دولتی شهر قمصر با دستور کار آشنایی با کلیات ستاد ساماندهی امور جوانان و اعضای ستاد برگزار شد.

در این نشست ،محمدی ،کارشناس امور اجتماعی ، انتخابات و شوراها ضمن خوش آمد گویی ،این نشست را قدمی محکم و موثر در خصوص امور جوانان دانستند.

 در ادامه سرکار خانم حسینی مسئول امور جوانان اداره ورزش و جوانان شهرستان کاشان به بیان کلیات و هدف از برگزاری جلسات ستاد سامان پرداخته و خواستار مشارکت و همکاری تمام اعضاء شدند و  بیان داشتند که ابتدا باید نیاز های جوانان مشخص شود تا آنان را مورد آموزش و کمک قرار داد.

 راه اندازی سمن ها و نیز برنامه ها باید با مشارکت تمام دستگاه ها سمن ها صورت گیرد و در این باره اذعان داشتند که تلاش برای راه اندازی سمن ها باید بطور جدی پیگیری شودو با توجه به اینکه برگزاری کلاس ها برای  سمن ها و انجمن ها سبب توانمند سازی هر بیشتر این سمن ها خواهد شد، حمایت خود را در این مورد نیز بیان نمودند.

حسین دوست فرمانده انتطامی شهر قمصر نیز آمادگی خود را در خصوص ارائه آمار بزه و جرایم بخش اعلام نمودند ایشان معتقد بودند بیکاری و عدم اشتغال زمینه ساز طلاق می باشدو ابتدا باید مشکلات جوانان بخش شناسایی شده  و بعد به بحث اوقات فراغت و ورزش پرداخته شود.

سپس شاه فضل دبیر انجمن جوان قمصر نیز در خصوص این انجمن با اشاره به اینکه این انجمن از سال 1379، کار خود را آغاز کرده و تا کنون فعالیت های بسیاری را در خصوص نشاط و شور جوانان این شهر انجام داده است که از جمله این برنامه ها می توان به جشن تولد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان و جشن سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) که مدت 10سال  به همراه کلاس های آموزش برگزار شده است اشاره نمود.

 وی در ادامه عنوان داشتند که تمام این برنامه با کمک های مردمی و خیرین و شهرداری برگزاری شده است.

در بخش بعد موسوی نماینده شهرداری در این خصوص گروه مشاوران جوان شهرداری که در سال 1378 تشکیل شده ایراد سخن کردند.

سلیمانی فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام جعفر صادق نیز در بخش بعدی  بیان داشتند که عدم اشتغال ، طلاق ، اعتیاد ، فضاهای مجازی ، حاشیه نشینی از معضلات و آسیب های جامعه می باشد و بسیج آماده کمک در زمینه سلامت و اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در خصوص همکاری های ورزشی در همه زمینه های می باشد و همچنان که تا بحال کمک شایانی را در این خصوص داشته اکنون نیز آمادگی این همکاری را دارد.

در بخش پایانی این نشست  ،مومنی یکی از جوانان فعال این عرصه نیز بیان داشتند که عمده مشکل جوانان شهر قمصر مهاجر بودن این قشر می باشد که یا به شکل مهاجر پذیری و یا مهاجر فرصتی می باشد و همچنین ایشان معتقد بودند جمع آورری و تهیه بانک اطلاعات جوانان را راهکاری در خصوص شناخت جوانان ، مهارت ،  ازدواج ، آموزش و ... دانستند و ایراد فرمودند که خصوصی و  بومی سازی دعوت شدگان به جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان بخش قمصر باعث پیشرفت هر چه بیشتر امور جوانان خواهد شد.

کلمات کلیدی :
برگزاری نخستین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان دربخش قمصر کاشان -
تعداد نظرات ( 0)
تا کنونی نظری برای این مطلب ثبت نشده است
نظر بدهید